Zajęcia stałe

Chór MILENIUM

Chór Milenium powstał w roku 2000, z inicjatywy ówczesnej dyrektor UDK Estery Serówki, która obecnie jest prezesem chóru. Od 2011 roku dyrygentem chóru jest Marek Frąckowiak. Wcześniej ujskie chórzystki śpiewały pod batutą Przemysława Łososia, Sławomiry Smolarskiej i Mirosława Zaleskiego. W składzie chóru Milenium jest 25 mieszkanek gminy Ujście. Chór ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą. W roku 2011 chór otrzymał Nagrodę Starosty Pilskiego za całokształt twórczości. Milenium jest członkiem Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

 

Zespół taneczny SŁONECZKA

Każda taneczna forma aktywności fizycznej to dla dziecka doskonały sposób na efektywne i kreatywne spędzenie czasu wolnego po szkole. „Słoneczka” biorą udział w różnego rodzaju przeglądach i fastiwalach tanecznych zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Zajęcia odbywają się we wtorki, środy i piątki w Ujskim Domu Kultury. Zespół prowadzi p. Jadwiga Nitek.
Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Grupa teatralna ALCHEMIA

Od maja 2015 r. w Ujskim Domu Kultury dział grupa teatralna Alchemia. Obecnie zespół pracuje nad trzyosobową sztuką, której premiera jest zaplanowna na czerwiec 2015 roku.

Kółko plastyczne UDK

Zajęcia plastyczne Ujskiego Domu Kultury przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Na zajęcia może uczęszczać każdy, kto lubi tworzyć oraz chce rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Udział w zajęciach pozwala na poznanie nowych technik plastycznych. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 11:00 -14:30 w pracowni plastycznej UDK.

Klub hafciarski IGIEŁKA

Klub Hafciarski „IGIEŁKA” to grupa rękodzieła artystycznego. Zajęcia skierowane są do pasjonatów „malowania igłą na tkaninie”, do tych, którzy chcą poznawać różne techniki hafciarskie i doskonalić swoje umiejętności. Na zajęciach wykorzystujemy różne techniki hafciarskie jednakże specjalizujemy się w hafcie krzyżykowym. Podczas zajęć powstają różnorodne prace: wspaniałe obrazy, pocztówki, obrusy i serwety. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, w godzinach 17:00 – 19:00 w pracowni plastycznej UDK.

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

W Ujskim Domu Kultury działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która swoimi występami uświetnia imprezy rozrywkowe oraz uroczystości państwowe i kościelne na terenie gminy. Próby orkiestry odbywają się we wtorki i środy. Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej UDK jest Wiesław Pawlak.