Jeszcze będzie przepięknie…

29WRZE

Jeszcze będzie przepięknie…

18.00 Galeria na Starym Rynku

Była to druga edycja ogłoszonego przez Ujski Dom Kultury, przy wsparciu gminy Ujście i Powiatu Pilskiego konkursu pt. „JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE”. Tym razem temat przewodni brzmiał: „ŚWIAT BEZ WOJEN”.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych. Prace oceniało w trzech kategoriach wiekowych jury w składzie: Edmund Wolski – dyrektor Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile,, Emilia Kamińska – nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile, Edyta Kin- specjalista ds edukacji i promocji Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych oraz Przemysław Zdunek – dyrektor Ujskiego Domu Kultury.

Konkurencja była ogromna, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 101 prac. Prace przedstawiały artystyczną wizję codziennego życia w przyszłości, gdy na świecie nie będzie wojen, gdy na każdym kontynencie, w każdym kraju, każdej małej i dużej ojczyźnie ludzie budzić się będą rano bez obaw o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin. Gdy wszyscy cieszyć się będą pokojem i wolnością, codziennością przepełnioną zwykłymi troskami, ważnymi i błahymi sprawami oraz małymi i większymi radościami. Jury nie miało łatwego wyboru. Ostatecznie, po wnikliwych analizach i burzliwych dyskusjach zdecydowało, co następuje:

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce przyznano pracy Otylii Grontkowskiej. Drugie miejsce zajęła Rozalia Kokoszewska, a trzecie Nina Duda.

W kategorii klas 4-8 zwyciężyła Zuzanna Posadzińska. Miejsce drugie przyznano Zuzannie Adryan, a trzecie ex-aequo Aleksandrze Lus i Filipowi Dupli

W najstarszej kategorii, open czyli szkoły średnie i dorośli najpiękniejszą pracę wykonała Michalina Kin. Miejsce drugie otrzymała Agata Furtacz, miejsca trzeciego nie przyznano.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Za miejsca drugie i trzecie głośniki bezprzewodowe, a za miejsca pierwsze- smartwatche.

Uroczysty finał zmagań połączony z pokonkursową wystawą prac plastycznych nastąpił w czwartkowy wieczór, 29 września w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

Ceremonii wręczania nagród dokonali: Marek Kamiński- członek zarządu Powiatu Pilskiego oraz Przemysław Zdunek- dyrektor UDK.

Organizatorzy serdecznie wszystkim gratulują i dziękują za udział.