Jarmark wielkanocny

19 marca w Ujskim Domu Kultury odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Na stołach stanęły potrawy przygotowane przez panie z kół gospodyń działających w Ujściu, Byszkach, Ługach Ujskich, Bronisławkach, Chrustowie, Mirosławiu i Nowej Wsi Ujskiej. 

Panie z kół gospodyń prezentowały swoje potrawy i wyroby rękodzielnicze. Nie mogło zabraknąć jaj przygotowanych na tysiąc sposobów – gotowanych, zapiekanych, panierowanych, w avocado i wielu innych. Można było też skosztować długodojrzewającej szynki, schabu z owocami, kiełbas, pasztetów, wielkanocnej terriny, mazurków, wielkanocnych bab i innych ciast. Każde koło przygotowało żurek, który był potrawą konkursową. Konkurs na najsmaczniejszy żurek zwyciężyło Koło Gospodyń w Ujściu.

Podczas jarmarku ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejsza palmę wielkanocną i pisankę, w którym wzięły udział szkoły działające na terenie gminy Ujście. Jury złożone z artystów malarzy – Małgorzaty Borsukiewicz, Grażyny Rębarz i Wojciecha Holza główną nagrodę w kategorii „Pisanka“ przyznało Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej. W kategorii „Palma Wielkanocna“ zwyciężyło Gimnazjum w Ujściu. 

Jarmark zakończył koncert Jony Ardyn – finalistki programu telewizyjnego Must Be The Music.