Zajęcia stałe

Chór MILENIUM

Chór Milenium powstał w roku 2000, z inicjatywy ówczesnej dyrektor UDK Estery Serówki. Dyrygentami do roku 2011 byli kolejno: Przemysław Łosoś, Sławomira Smolarska i Mirosław Zaleski, a obecnie tę funkcję pełni Marek Frąckowiak, który od roku 2018 jest również prezesem chóru. W latach 2011-2013 w chórze śpiewali i panowie, lecz po tym czasie chór wrócił do formy jednorodnej i w taki sposób działa do dziś. Obecnie w skład chóru wchodzi 16 pań, mieszkanek miasta i gminy Ujście. Chór rokrocznie koncertuje nie tylko na terenie powiatu pilskiego, ale również w kraju i za granicą, a także dokonał nagrań dwóch płyt kompaktowych – z kolędami i z utworami różnymi. W roku 2011 chór otrzymał Nagrodę Starosty Pilskiego za całokształt twórczości, a w roku 2017 zarząd powiatu pilskiego przyznał chórowi zaszczytny tytuł Lidera Sukcesu za rok 2016. Chór Milenium jest członkiem Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

 

Zespół śpiewaczy KASZTELANKI

W roku 2003 w Nowej Wsi Ujskiej powstał zespół wokalny pod nazwą „Wesołe Babki”. Założycielką zespołu była p. Alicja Hajt, która kieruje zespołem do dziś. Instruktorem muzycznym był wówczas p. Mirosław Zaleski, a od roku 2011 role tę pełni p. Marek Frąckowiak. W skład zespołu wchodziły początkowo mieszkanki Nowej Wsi Ujskiej, a obecnie wspierają je również mieszkanki Ujścia, Piły, Mirosławia i Kruszewa. W roku 2013 zespół zmienił nazwę na „Kasztelanki” i liczy obecnie 12 członkiń. Zespół ma w swym repertuarze wiele utworów muzyki rozrywkowej, ludowej, świeckiej i kościelnej. Swym śpiewem uświetnia uroczystości i spotkania na terenie gminy, powiatu i województwa. Tradycją są doroczne występy na Agro Targach w Pile, na dożynkach, czy też udział w koncertach świątecznych i przeglądach twórczości zespołów wokalnych.

 

Zespół taneczny SŁONECZKA

Każda taneczna forma aktywności fizycznej to dla dziecka doskonały sposób na efektywne i kreatywne spędzenie czasu wolnego po szkole. „Słoneczka” biorą udział w różnego rodzaju przeglądach i fastiwalach tanecznych zdobywając wiele wyróżnień i nagród. Zajęcia odbywają się we w poniedziałki i wtorki w Ujskim Domu Kultury. Zespół prowadzi p. Jadwiga Nitek.
Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

 

 

Grupa taneczna SZUFLA DANCE

Nowa grupa taneczna dzieci starszych, założona we wrześniu 2018 roku. Mimo krótkiego stażu ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy- II miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Międzynarodowego Dnia Tańca Ujście 2019 oraz I miejsce w XIX Festiwalu Tańca Kaźmierz 2019. Grupa jest prowadzona w Ujskim Domu Kultury przez p. Jadwigę Nitek. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 14 00 -15 00 i wtorki w godz. 12.30-15.00.

 

Grupa teatralna TEATR POLODOWCOWY

Grupa teatralna „Teatr Polodowcowy” powstała w październiku 2018 roku przy Ujskim Domu Kultury. Zespół jest prowadzony przez instruktora teatralnego, Mateusza Ziemichoda, składa się z młodzieży gimnazjalnej, która bierze czynny udział również w innych wydarzeniach społeczno- kulturalnych w regionie.  Teatr zadebiutował 23 kwietnia 2019 roku spektaklem „Bez podszewki”. Wyreżyserował go Mateusz Ziemichód, a w sztuce wystąpili: Amelia Bill, Martyna Bill, Julia Lipińska, Bartosz Odor, Kinga Rejewska i Agnieszka Skrobek.

 

Kółko plastyczne UDK

Zajęcia plastyczne Ujskiego Domu Kultury przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Na zajęcia może uczęszczać każdy, kto lubi tworzyć oraz chce rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Udział w zajęciach pozwala na poznanie nowych technik plastycznych. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 11:00 -14:30 w pracowni plastycznej UDK.

Klub hafciarski IGIEŁKA

Klub Hafciarski „IGIEŁKA” to grupa rękodzieła artystycznego. Zajęcia skierowane są do pasjonatów „malowania igłą na tkaninie”, do tych, którzy chcą poznawać różne techniki hafciarskie i doskonalić swoje umiejętności. Na zajęciach wykorzystujemy różne techniki hafciarskie jednakże specjalizujemy się w hafcie krzyżykowym. Podczas zajęć powstają różnorodne prace: wspaniałe obrazy, pocztówki, obrusy i serwety. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, w godzinach 17:00 – 19:00 w pracowni plastycznej UDK.

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

W Ujskim Domu Kultury działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która swoimi występami uświetnia imprezy rozrywkowe oraz uroczystości państwowe i kościelne na terenie gminy. Próby orkiestry odbywają się we wtorki i środy. Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej UDK jest Piotr Pawlak.