Operetkowy popis w UDK

24LU

Operetkowy popis w UDK

17.00 UDK

Blisko 200 osób zasiadło w niedzielę, 24 lutego na widowni Ujskiego Domu Kultury. Było warto, bo wydarzenie zaliczyć trzeba do nietuzinkowych. Oto na naszej scenie stanęli poznańscy artyści, rozbrzmiały piękne arie operetkowe, były widowiskowe tańce, a wszystko podane w duchu operetki, czyli przeplatane lekko dowcipnymi słownymi wstępami.

W repertuarze niedzielnego koncertu znalazły się między innymi utwory operetkowe znane i lubiane: ”Brunetki, blondynki”, ”O, Bajadero”, ”Przetańczyć całą noc”, ”graj Cyganie”, ”Celito Lindo”, ”Shy”, ”Od Straussa do Straussa„ , ”Dimmi Quandotu Verai”, „Usta milczą” i wiele, wiele innych. Jeśli zaś chodzi o tańce, publiczność miała okazję podziwiać „Czardasza”, „Polkę”, „Flamenco” i „Can-can”.

Przed ujską widownią wystąpili: Agnieszka Wawrzyniak, Bartosz Kuczyk, Klaudiusz Kapłon oraz tancerka Marina Ostapei.

Bartosz Kuczyk (prowadzący koncert) to absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej oraz Akademii Muzycznej, Wydział Wychowania Muzycznego w Poznaniu. Śpiewał m.in. w chórze Jerzego Kurczewskiego oraz występował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Współpracował także z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz, z którym – w charakterze artysty chóru – odbył kilku tournée po Europie, występując w kilkudziesięciu przedstawieniach. W latach 2008 – 2018 zaśpiewał i poprowadził ponad 700 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.

Agnieszka Gabriela Wawrzyniak to artystka obdarzona lirycznym sopranem. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Swój warsztat doskonaliła na Kursach Mistrzowskich, prowadzonych przez znakomitości, takie jak: Ryszard Karczykowski, Jadwiga Rappe, Helena Łazarska czy Fedora Barbieri. W 2003 roku związała się z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie, jako solistka, wykonuje niemal wszystkie główne partie, znajdujące się w repertuarze. Wydała płytę operetkową pod tytułem „Usta milczą, dusza śpiewa”, na której wykonuje wraz z Bartoszem Kuczykiem najpiękniejsze czardasze, pieśni i duety operetkowe.

Klaudiusz Kapłon to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wydział Instrumentalny. Jeszcze w czasach studenckich został przyjęty do pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie pracował jako tenor – artysta chóru i później solista. Po zdanym egzaminie w PAA PAGART uzyskał 5- letni kontrakt jako solista w musicalach: The Phantom of the Opera, WEBER-GALA, Starlight Express, Grosse Freiheit nr 7, DISNEY-GALA, 42-STREET. Za najciekawszy wokalny epizod życiowy uważa udział w koncercie tenorów w mediolańskiej La Scali – aria Una furtiva lagrima z „Napoju Miłosnego” (Donizetti).

Marina Ostapei pochodzi z Kijowa. Pasja do tańca zaprowadziła ją do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im. Siergieja Lifara”, gdzie stawiała swe pierwsze kroki w dziedzinie choreografii. Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, uzyskała nie tylko kwalifikacje pozwalające jej piastować kierownicze funkcje w zespołach amatorskich, ale również status nauczyciela początkowych specjalistycznych szkół artystycznych. W roku 2015 wstąpiła na Kijowski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuk Pięknych, gdzie rozpoczęła naukę na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. W 2016 roku po raz pierwszy została zaproszona do udziału w trasie koncertowej artystów ukraińskich w Polsce. Jej popisy taneczne wzbudzają niezmiennie wielki podziw publiczności.