Piknik Rodzinny A.D. 2021

24LIP

Piknik Rodzinny A.D. 2021

15.00 Plac przy UDK

Już od wczesnego, sobotniego popołudnia na placu przed Ujskim Domem Kultury zaczął się ruch. Wystawiliśmy krzesła, stoły, namioty, maszynę do robienia popcornu, pojawiły się stoiska handlowe i dmuchany zamek. A wszystko z okazji pikniku rodzinnego, zorganizowanego właśnie w tę słoneczną sobotę, 24 lipca, z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, ale nie tylko.

Wystartowaliśmy o godzinie 15.00. Na specjalne zaproszenie z Piły przyjechała ekspertka od animacji dla dzieci, pani Agnieszka z ekipą. Było malowanie twarzy, zabawy na wolnym powietrzu z kolorową chustą, było przeciąganie liny, rzuty balonami wypełnionymi woda, gry zręcznościowe, itp. Nad domem kultury ku uciesz zebranych fruwały wielkie bańki mydlane.

Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników rysowania. Każdy mógł spróbować swych sił w plenerowej pracowni instruktora UDK, Jadwigi Nitek. Wystarczyło stanąć przy sztalugach, wziąć pastele i uruchomić wyobraźnię. Gotowe rysunki prezentowane były od razu na poplenerowej mini- wystawie.

Tymczasem w holu UDK odbywały się o wiele poważniejsze rzeczy-szczepienia przeciw Covid-19. Szczepiono wszystkich chętnych bez uprzedniej rejestracji.

Wczesnym wieczorem o 17.30 na piknikowej scenie wystąpił działający pod skrzydłami UDK zespół muzyczny młodych artystów, prowadzony przez Piotra Pawlaka. Repertuar był tak różnorodny, że chyba każdy znalazł coś dla siebie.

Wisienką na torcie był natomiast wieczorny spektakl pt. „Błazenologia” Teatru Na Walizkach z Wrocławia. To przedstawienie z minimum słów, maksimum wrażeń, a do tego z dużym udziałem widowni. Nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, że publiczność bawiła się przednio, bo nie obyło się bez salw śmiechu, bisowania, autografów i zdjęć z aktorami.

Przez cały czas trwania imprezy dzieci częstowane były darmowym popcornem. Za darmo można było skorzystać z przygotowanych atrakcji, w tym z zabawy na dmuchanym zamku.

Tego popołudnia w UDK przeciw Covid-19 zaszczepiło się 35 osób.