Rekordowe Ujście- 27.429,88 zł.

12STY

Rekordowe Ujście- 27.429,88 zł.

16.00 UDK

W Ujściu tradycyjnie finał WOŚP zorganizował wspólny sztab Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Ujskiego Domu Kultury. W ciągu dnia wolontariusze w Ujściu, Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławiu zbierali pieniądze do puszek. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej zorganizowała w świetlicy wiejskiej piękny finał akcji. A po południu i wieczorem orkiestrowe granie głośno i radośnie zabrzmiało w Ujskim Domu Kultury.

W programie znalazły się występy zespołów tanecznych SŁONECZKA i SZUFLA DANCE, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „MÓJ ANIOŁ”, koncert ujskiej młodzieży pod kierunkiem Piotra Pawlaka, a także koncert zespołu QULTURKA. Nie zabrakło też szeregu innych atrakcji, np. smakołyków (za datek do puszki z serduszkiem) przygotowanych przez firmę kateringową SOLE MIO oraz orkiestrowych licytacji.

A licytowano mnóstwo ciekawych rzeczy. Poza gadżetami WOŚP kilka voucherów, bony i wejściówkę na różnego typu eventy, książki, kalendarze, maskotki, płyty, artykuły dekoracyjne, kosze ze słodyczami, rękodzieło artystyczne, pączki, tort-serce oraz wiele wiele innych przedmiotów. Na aukcji sprzedano także oryginalne kevlary braci Pawlickich z Grand Prix w Pradze z 2017 i 2018 roku! To oni w 2011 roku wprowadzili Polonię Piła do I ligi żużlowej.

Sztab WOŚP w Ujściu zebrał łącznie 27.429,88 zł. czyli o ponad 12.000 zł więcej niż w roku ubiegłym. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej także pobili swój ubiegłoroczny rekord i to o blisko 100 proc. Ich wkład w łączna sumę to 6583,56 zł.

Naprawdę wiele się w niedzielę w Ujściu i Nowej Wsi Ujskiej działo. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, osobom biorącym udział w licytacjach, przyjaciołom, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy wszystkim, którzy w niedzielę wczuli się w rytmy orkiestrowego grania. Siema.