Zapraszamy na film STRATEGIA MISTRZA

20PAŹ

Zapraszamy na film STRATEGIA MISTRZA

19:00 Ujski Dom Kultury

20 października w KINIE ZA DYCHĘ przedstawimy Państwu film „Strategia Mistrza” – historię największego, sportowego oszustwa naszych czasów.

godz. 19:00

Cena biletu: 10 PLN

Lance Armstrong, zawodnik, który w milionach ludzi budził podziw i szacunek, a potem stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu. Fascynująca, niejednoznaczna postać w obrazie mistrza portretu, Stephena Frearsa („Boska Florence”„Królowa”).

Lance Armstrong był bohaterem milionów ludzi na całym świecie. Wszyscy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale także człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Pewnego dnia okazało się jednak, że cała ta piękna historia była tylko wielkim oszustwem. Armstrong znowu stał się bohaterem, tym razem jednak największego skandalu dopingowego w historii sportu. 

„Strategii mistrza” karierę tego niezwykłego kolarza obserwujemy z perspektywy dziennikarskiego dochodzenia. Irlandzki dziennikarz David Walsh (Chris O’Dowd) nie dowierza imponującym wynikom sportowym Lance’a Armstronga (w tej roli Ben Foster) i zaczyna prowadzić własne śledztwo na ten temat. W miarę upływu czasu na jaw wychodzą coraz bardziej szokujące fakty, a skala oszustwa przechodzi nawet najśmielsze oczekiwania reportera.