Festyn Kupiecki 2018

2 czerwca w Ujściu odbył się Festyn Kupiecki. Tegoroczną imprezę połączono z obchodami Dnia Dziecka. 

Na najmłodszych uczestników zabawy czekały dwa nadmuchiwane zamki oraz grupa animatorów z programem „Gru, Dru i Minionki“. Nie zabrakło konkursów z nagrodami i lubianego przez dzieci malowania twarzy.

Dla dorosłych przygotowano część koncertową. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół AM, który bawił ujską publiczność swoją twórczością w stylistyce disco polo. Kolejni wykonawcy tego wieczoru to Sara Music & Dance Show – wokalistka wykonująca utwory w stylu dance i pop w towarzystwie pary tancerzy. 

Gwiazdą wieczoru była gorąco przyjęta przez ujścian grupa Andre znana z utworu „Ale ale Aleksandra“. Nie mogło zabraknąć bisów.

Podczas festynu ogłoszono wyniki konkursu „Kupiec roku 2018“. To zaszczytne miano zdobył Czesław Luberski, właściciel sklepu ABC w Nowej Wsi Ujskiej. Drugie miejsce zajął sklep Rożuś z Ujścia, a trzecie „U Danuty” z Ługów Ujskich.

W konkursie na najlepsze uzasadnienie wyboru Kupca Roku 2018 zwyciężyła Mieczysława Nowak. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kmieć, a trzecie Elżbieta Nitek.

Nagrody w tym konkursie ufundował Ujski Dom Kultury oraz Małgorzata Cichostępska.

Imprezę wsparły firmy: Plastwil, Elmech, Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych w Mirosławiu, a także Małgorzata Cichostępska i Agnieszka Budzińska.