25. Finał WOŚP

15STY

25. Finał WOŚP

Ujski Dom Kultury

15 stycznia w Ujściu odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany wspólnie przez Ujski Dom Kultury i Szkołę Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu. W sali sportowej ujskiej podstawówki rozegrano kolejkę Ujskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W domu kultury odbyły się koncerty. Na scenie pojawili się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta UDK, Zespół Gitarowy pod kierunkiem Piotra Pawlaka, zespół K2, grupa Ogień w Szopie oraz zespół Suplement Diety. Pomiędzy koncertami odbyły się licytacje podczas, których zlicytowano około 60 przedmiotów przekazanych na aukcje przez fundację WOŚP, Aldonę Świątek,Karolinę Klejną, Marka Jankowskiego, Małgorzatę Cichostępską, Dagmarę Rostkowską, Kazimierza Słodowego, Małgorzatę Borsukiewicz, Magdalenę Borsukiewicz, Pawła Gładycha, Przemysława Zdunka, Klub Hafciarski „Igiełka”, Pracownię Florystyczną „Niebieska Konewka” Koło Gospodyń w Ujściu, Szkołę Podstawową w Ujściu i Ujski Dom Kultury. Ujścianie nie żałowali pieniędzy. Licytowane przedmioty sprzedano za łączną kwotę 3628 zł, co w połączeniu z pieniędzmi zebranymi przez 18 wolontariuszy dało kwotę 10.089,95 PLN, 31,79 euro, 15 lirów tureckich, 1050 rupii indyjskich i 1 dolara. 

Na uczestników imprezy czekał gorący barszcz z pasztecikami i ciasta – wszystko przygotowane przez Krzysztofa Skrobka ze spaghetterii Sole Mio w Ujściu. Nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu w zbiórkę całego sztabu WOŚP pod przewodnictwem Małgorzaty Kujawy. 

Za udział w imprezie dziękujemy wszystkim artystom, całemu sztabowi, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej imprezie i wsparli WOŚP.

Zdjęcia z tego wydarzenia mogą Państwo obejrzeć w dziale FOTORELACJE.