3 Ujska Liga Kabaretowa

6LIP

3 Ujska Liga Kabaretowa

18.00 UDK

Kabaret Czwarta Fala to kielecka grupa, działająca od 2009 roku, zaliczana do najpopularniejszych kabaretów na polskim YouTube (ponad 500 000 aktywnych subskrybentów i przeszło 150 000 000 wyświetleń). Ceniona jest m.in za to, że całkowicie pomija tematy polityczne oraz religijne, a w skeczach nie ma wulgaryzmów. Czwarta Fala stworzyła m.in. parodię Wieśka Tico, która osiągnęła rekordową liczbę ponad 50 000 000 odsłon, stając się prawdziwym hitem.

Druga z gwiazd tegorocznej ULKI, Jarek Pajak kojarzony jest głównie z Kabaretem Weźrzesz- jedną z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Jest założycielem tej grupy, liderem, autorem, aktorem itp. Prezentuje skecze bardzo różnorodne. Od relacji damsko-męskich przez policjantów, złodziei po dziwne instytucje i kompletne odchylenia. Znakiem rozpoznawalnym jego twórczości jest inteligentny żart z mocnymi pointami.

Antoni Gorgoń-Grucha z kolei pisze o sobie, że jest patriotą, anarchistą, samotnym liderem bez partii, swojskim mężem stanu, politykiem, a zarazem działaczem społecznym, nie szczędzi mocnych słów na polu życia publicznego, kultury i sztuki, stroni od polityki. Prezentuje żart zaskakujący, często kontrowersyjny i mówi, co wielu Polaków chciałoby usłyszeć, ale boją się o tym głośno powiedzieć…

Ujską Ligę Kabaretową wsparła firma WindPower Poland sp z o.o.