AFFABRE CONCINUI

30LIST

AFFABRE CONCINUI

18.00 UDK

Nie macie pomysłu na Andrzejki? Oto nasza propozycja: Wyjątkowy koncert andrzejkowy męskiego sekstetu wokalnego AFFABRE CONCINUI. Repertuar zespołu jest bardzo urozmaicony. Obejmuje setki różnorodnych utworów od renesansowych motetów i madrygałów po pieśni romantyczne, utwory orkiestrowe, żarty muzyczne, standardy jazzowe i przeboje pop. Wygląda więc na to, że będzie bardzo, ale to bardzo interesująco…

Wydarzenie odbędzie się 30 listopada (czwartek) w sali Ujskiego Domu Kultury, początek- godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł. już w sprzedaży w bibliotece UDK. Zapraszamy.

***

AFFABRE CONCINUI to zespół wokalny, śpiewający a cappella. Został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego.

Zespół koncertuje w prestiżowych salach koncertowych największych ośrodków kulturalnych kraju, a także poza jego granicami m.in. w Algierii, Austrii, Chinach, Francji, Szwajcarii, Rosji, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Turcji, Włoszech. Affabre Concinui występował podczas wielu festiwali muzycznych w Polsce i za granicą (m.in. Wratislavia Cantans, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal Adama Didura w Sanoku, Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, a także Al Bustan Fesival w Bejrucie, Schleswig-Holstein Musik Festival, Bolzano Festival). W sierpniu 2008 roku śpiewacy wystąpili na Festiwalu Fringe w Edynburgu (Szkocja), gdzie jako jedni z nielicznych zdobyli najwyższą notę przyznawaną przez recenzentów festiwalowych.

Affabre Concinui zarejestrował wiele programów radiowych i telewizyjnych dla stacji polskich i zagranicznych. Zespół wydał 18 płyt autorskich oraz wystąpił na wielu płytach innych wykonawców jako gość. Repertuar zespołu obejmuje ponad 300 utworów począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, żarty muzyczne, transkrypcje muzyki instrumentalnej, przeboje muzyki rozrywkowej i kolędy.

Nazwa affabre concinui pochodzi z łaciny i oznacza idealnie współbrzmiąc co stanowi artystyczne credo zespołu.

Koncert AFFABRE CONCINUI jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego