DZIECI I MŁODZIEŻ W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

10PAŹ

DZIECI I MŁODZIEŻ W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

10.00 UDK

Na Gminny Konkurs Fotograficzny „Nasza niepodległa” organizowany przez WDK w Kruszewie wpłynęło 25 prac od 7 uczestników. 1 miejsce konkursowe jury przyznało Julii Kin. Wyróżnieniami uhonorowano natomiast Mateusza Pachołka i Modesta Samborskiego.

W Gminnym Konkursie Plastycznym „W Barwach Niepodległości”, organizowanym przez Ujski Dom Kultury oceniano 44 prace w pięciu kategoriach wiekowych.

W kategorii: przedszkola pierwsze miejsce zajął Michał Niemczyński, drugie- Maja Chmiela, a trzecie- Adam Jankowski.

W kategorii klas I zwyciężyła Magdalena Lewandowska. Nagrodzeni zostali także Oliwia Górzna (II) i Hubert Idzikowski (III).

W kategorii klas II – III najwyżej oceniona została praca Agnieszki Kratz. Drugi stopień podium przypadł Mikołajowi Pawłowskiemu, a trzeci- Nadii Pańczak.

W kategorii klas IV -VI wygrała Zuzia Pawłowska. Damian Bones był drugi, a Kinga Januchowska- trzecia.

W kategorii klas VII -VIII i gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Oliwia Seyda. W gronie laureatów znaleźli się także Aldona Świątek (II) i Dominik Urban (III).

W Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Nasza niepodległa”, organizowanym przez UDK z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział 22 uczestników wyłonionych w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Recytatorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III najpiękniej recytował patriotyczną poezję Bartosz Grajkowski. Drugie miejsce zajęła Maja Kin, a trzecie – Maja Rzekęć.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Maja Mrozińska. Mikołaj Ilczuk był drugi, a

Bartosz Odor trzeci.

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum najwyższa lokatę uzyskała Zuzanna Basta. Wśród laureatów znaleźli się również Łukasz Ratajczak (II) oraz Jakub Kubiś (III).

Gratulujemy zwycięzcom, ale ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursów, ich rodzicom i nauczycielom. Było naprawdę pięknie. Wielkie, wielkie brawa!