Dzielnice

24SIE

Dzielnice

17.00 Galeria na Starym Rynku

Na wystawę składają się prace artystów z Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii Kadr: Katarzyny Olter, Justyny Wojakiewicz, Aleksandry Sawińskiej, Janusza Lenarta, Dariusza Madzińskiego, Dariusza Trojanowskiego, Romana Olesia, Czesława Roweckiego, Magdaleny Pawełczak, Marii Bednarowskiej, Marcina Pielachy oraz Barbary Podleckiej

W projekcie „Dzielnica” artyści przedstawiają swoją wizję Piły, prezentują osobiste spojrzenie na miasto, w którym się urodzili, w którym wyrośli, w którym żyją, tworzą, które ich po prostu ukształtowało. Na fotografiach możemy znaleźć zarówno miejsca powszechnie znane, jak i te znane tylko nielicznym, często nieodkryte przez przyjezdnych, a stanowiące o swoistym charakterze konkretnej pilskiej dzielnicy.

Wystawa ma jeszcze drugie oblicze, to bardziej metafizyczne. W recenzjach wystawy czytamy o swoistym manifeście uczuć każdego z fotografów uczestniczących w projekcie: Odnajdziemy tu obrazy piękne, ciekawe i wzruszające, ale nie brakuje też takich, które mogą zaskoczyć swoją bezkompromisowością, bo „Dzielnice” to szczere opowieści o czymś bardzo ważnym, o naszym mieście, o Pile i o jej dzielnicach….”

Wernisaż odbędzie się w środę, 24 sierpnia w Galerii na Starym Rynku w Ujściu. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.