Dzień flagi

2MAJA

Dzień flagi

16.00 Galeria na Starym Rynku

W czwartek, 2 maja na ujskim Starym Rynku świętowaliśmy Dzień Flagi.

Publiczność, zwłaszcza ta najmłodsza, spisała się znakomicie – przyszła na rynek w biało-czerwonych kreacjach. W szybkim tempie plac przed przystrojonym w narodową szarfę pomnikiem hutnika wypełnił się kolorami święta- białymi i czerwonymi. Zaczęliśmy od małego przypomnienia- przybliżenia tradycji świętowania 2 maja, a później już punkt po punkcie wypełniał się program imprezy. Znalazły się w nim m.in. warsztaty robienia biało-czerwonych chorągiewek, malowanie twarzy, konkurs na najciekawsze patriotyczne przebranie i gwóźdź wydarzenia czyli wernisaż wystawy „Każde dziecko jest artystą” – na której zaprezentowane zostały prace uczestników zajęć plastycznych w UDK.

Panie z Koła Gospodyń „Ujścianki” częstowały gości białymi i czerwonymi ciasteczkami-serduszkami, członkinie działającego w UDK klubu Igiełka zaprosiły do swojego stoiska z rękodziełem, a panie z UDK obdarowywały dzieci balonikami w barwach narodowych.

Konkurs na najciekawsze patriotyczne przebranie wolą niezależnego jury wygrał rycerz Jakub i to on zdobył naszą główną nagrodę – bezprzewodowy głośnik JBL.

Imprezę zakończyliśmy wspólną fotografią, wykonaną na tle kościoła- galerii, przystrojonego w wielką flagę narodową.