Gala Operetkowa na scenie UDK

21WRZE

Gala Operetkowa na scenie UDK

18.00 UDK

Słynne arie i duety z operetek i musicali oraz atrakcyjne pieśni neapolitańskie a także walce, tanga, marsze i wiele innych utworów mogli usłyszeć widzowie koncertu operetkowego „Przetańczyć całą noc”, który miał miejsce w sobotni wieczór, 21 września  na scenie Ujskiego Domu Kultury.

Gwiazdą wieczoru był bydgoski Zespół Solistów ARTE CON BRIO. Tworzą go muzycy gwarantujący najwyższą jakość artystyczną, koncertujący na znaczących estradach Polski i Europy. Prezentują zróżnicowany repertuar i style muzyczne – od baroku do współczesności.

Na ujskiej scenie Bydgoscy Soliści Arte Con Brio zaprezentowali koncert operetkowy, „Przetańczyć całą noc”. Wystąpili: Krystyna Prystasz – I skrzypce, Marcin Pawełczyk – II skrzypce, Mirosław Przybył – altówka (kierownik artystyczny), Agata Jarecka – wiolonczela, Natalia Łęt- sopran, Krzysztof zimny- tenor.

„Zespół Solistów ARTE CON BRIO” ma dużą publiczność, gdyż wykonuje słynne utwory klasyczne, kościelne, operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, jazzowych, rozrywkowe, często jest zapraszany na koncerty i festiwale muzyczne. Artyści zyskują wysokie noty nie tylko krytyków, także publiczności. Nie inaczej było na koncercie w Ujściu. Brawurowo wykonane słynne arie i duety z operetek i musicali oraz atrakcyjne pieśni neapolitańskie a także walce, tanga czy marsze dopełnione błyskotliwą konferansjerką zostały przyjęte przez ujską publiczność bardzo gorąco. Były owacje na stojąco i trzy bisy.