Jarmark wielkanocny A.D. 2024

23MAR

Jarmark wielkanocny A.D. 2024

UDK
Tego dnia można było przyjść do UDK, aby zaopatrzyć się w smakołyki i ozdoby na nadchodzące święta. Swoje wyroby kulinarne i rękodzielnicze prezentowały panie z Ujścia, Byszek, Ługów Ujskich, Nowej Wsi Ujskiej, Jabłonowa, Kruszewa i Mirosławia. Stoisko z rękodziełem przygotował również Klub Hafciarski IGIEŁKA działający w Ujskim Domu Kultury.
Gospodynie wzięły udział w dwóch konkursach – na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną i na najładniej udekorowane stoisko. Potrawy i stoiska oceniało jury w składzie: Teresa Wodara, Irena Skrobek i Karolina Strzelecka.
W konkursie na najładniej udekorowane stoisko zwyciężyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ługach Ujskich. Drugie miejsce zajęły panie z Byszek i Jabłonowa. Na trzeciej pozycji uplasowały się koła z Kruszewa, Mirosława, Nowej Wsi Ujskiej i Ujścia.
W konkursie na najsmaczniejsza potrawę wielkanocną zwyciężyła pascha przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Byszkach. Drugie miejsce zajęły: zupa chrzanowa z Ługów Ujskich oraz pasztet jajeczny z Nowej Wsi Ujskiej. Trzecie miejsce jury przyznało paniom z Kruszewa – za żurek, z Mirosławia – za roladę serową, z Ujścia – za zupę chrzanową oraz z Jabłonowa – za pieczeń z musztardą francuską i sosem z żurawiny.
Burmistrz Ujścia Roman Wrotecki wręczył wszystkim kołom gospodyń specjalne podziękowania za udział w jarmarku i nagrody finansowe.
Podczas imprezy ogłoszono również wyniku świątecznego konkursu dla dzieci na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Wszystkie zgłoszone do rywalizacji prace były piękne i wymagały wiele pracy, ale zwycięzcy musieli być wyłonieni.
W kategorii wiekowej przedszkola- kl I wygrał Antoni Kończak, drugie miejsce zajął Jakub Grams, a trzecie- Dorian Pawlus. W kategorii wiekowej klas II-IV zwyciężyła Ewelina Grabowska, Marcel Gryguś zajął miejsce drugie, a Paweł Tyrlicz- trzecie. W kategorii najstarszej czyli klas V-VIII najlepsza była Maja Chmiela. Innych miejsc nie przyznano. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostałych uczestników obdarowaliśmy czekoladami. Wystawę pokonkursową można obejrzeć w holu UDK.
W trakcie jarmarku w Ujskim Domu Kultury wystąpił zespół śpiewaczy Kasztelanki, który zaprezentował się w rozrywkowym repertuarze i zebrał gromkie brawa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim kołom gospodyń za przygotowanie pięknych stoisk i pysznych potraw. Wesołych Świąt!