Ziemia jest tylko jedna…

29WRZE

Ziemia jest tylko jedna…

18.00 Galeria na Starym Rynku

Znamy nazwiska laureatów tegorocznej edycji organizowanego przez Ujski Dom Kultury powiatowego konkursu plastycznego. Gala konkursowa połączona z wernisażem prac odbyła się w piątek w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

To już trzecia edycja konkursu. Tegoroczna nosiła nazwę „Ziemia jest tylko jedna. Dbajmy o nią”. We wtorek, 26 września w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych – czyli na bardzo wysokim szczeblu- zebrało się konkursowe jury w składzie: Marta Mrówka, Elżbieta Kędziora i Edyta Kin.

Panie nie miały lekkiego zadania, bo na konkurs wpłynęły aż 164 prace (w ubiegłym roku było ich nieco ponad sto). W kategorii klas I-III oceniano 102 prace, w kategorii klas IV-VIII- 54 prace i w kategorii open czyli uczniowie szkół średnich i dorośli- 8 prac. Dwie z prac nie spełniały wymogu formatu, w związku z czym nie mogły uczestniczyć w konkursowej rywalizacji.

A oto werdykt jury: W kategorii klas I-III zwyciężyła Nadia Giese. Miejsce drugie zajęła Adrianna Wiedera, a miejsce trzecie- Otylia Grontkowska. Wyróżniono natomiast pracę Wojciecha Kołodziejskiego.

W kategorii klas IV-VIII jurorzy najwyżej ocenili Gabrysię Żeglis. Na miejscu drugim znalazła się Klaudia Perz, a na trzecim- Amelia Chodur. Wyróżniono Hannę Majchrzak i Marię Grecką.

W kategorii „open” czyli uczniowie szkół średnich i dorośli zwycięstwo przypadło w udziale Julii Pabiś. Miejsce drugie przyznano pracy Agaty Furtacz, a miejsce trzecie otrzymała Oliwia Seyda. W tej kategorii wyróżniono pracę Michaliny Kin.

Gala wręczenia nagród odbyła się w piątkowy wieczór w Galerii na Starym Rynku. Nagrody wręczali laureatom dyrektor Ujskiego Domu Kultury, Przemysław Zdunek oraz członek zarządu Powiatu Pilskiego, Marek Kamiński.

Wydarzenie tradycyjnie zorganizował Ujski Dom Kultury przy wsparciu Gminy Ujście i Powiatu Pilskiego.