Kolorowy wieczór pod szczęśliwą gwiazdą

3SIER

Kolorowy wieczór pod szczęśliwą gwiazdą

18.00 Galeria na Starym Rynku
W takiej malarsko-muzycznej tonacji upłynął czwartkowy wieczór, 3 sierpnia w Galerii na Starym Rynku. Na dworze deszcz i wiatr, a wewnątrz poewangelickiego kościółka magia kolorów i muzyki oraz osobowości, które przyciągnęły na wernisaż i koncert wielu gości nie tylko z gminy Ujście.
Na półmetku wakacji Ujski Dom Kultury zorganizował wernisaż wystawy „Kolorowa Rewolucja” autorstwa Lidii Wszołek. Bezpośrednio po wernisażu rozpoczął się natomiast koncert pt. „Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy. Złote przeboje polskiej estrady” w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Było bardzo, ale to bardzo artystycznie.
Lidia Wszołek, autorka wystawy „Kolorowa Rewolucja” jest nauczycielką plastyki i wychowawcą w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile. W latach 1995-2000 studiowała plastykę w Instytucie Kultury i Sztuki w Zielonej Górze. W 2000 roku miała wystawę rysunku w Galerii nad Wisłą w Toruniu, a od 2007 roku bierze udział w wystawach twórczości artystycznej członków Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych Jelo. Uprawia malarstwo i rysunek. W wolnych chwilach lubi pisać różne teksty literackie. Jej twórczość jest pełna ekspresji i eksperymentalnych poszukiwań.
Podczas wernisażu autorka szczegółowo opowiedziała o swoich obrazach, o okolicznościach ich powstania, tematyce. Zdradziła też, że Ujście nie jest jej obce. Jej tata, Witold Jurgiel w latach 1977-1985 pełnił tu funkcję Naczelnika Miasta i Gminy Ujście.
Po zwiedzeniu wystawy i rozmowach z autorką goście mieli okazję wysłuchać klimatycznego koncertu w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Na koncert złożyły się przeboje takich wykonawców jak m.in.: Czerwony Tulipan, Tadeusz Woźniak, Pod Budą, Gang Marcela, 2+1 i wiele innych.
Witold Żuromski to gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary.
W 1997 roku otrzymał z rąk Tadeusza Nalepy I nagrodę w kat. gitary na Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym ,,Zaczarowany Świat Harmonijki’’ w CK Zamek w Poznaniu, I nagrodę w konkursie git. klasycznej w DK Jubilat w Poznaniu oraz III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym w Lublinie w 2007 r.
Od 2019 roku koncertuje z własnym Trio Jazzowym z projektem ,,Django & Inspirations’’.