Koncert Mariusza Kalagi

22PAŹ

Koncert Mariusza Kalagi

16.00 UDK
Zapraszamy serdecznie na koncert Mariusza Kalagi „Jedna z gwiazd”.
Niedziela, 22 października, godz. 16.00, scena UDK.
Bilety w cenie 50 zł. już w sprzedaży w biurze UDK oraz na stronie www.kupbilecik.pl

***

Piosenkarz, wykonawca estradowy. Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu „Cordis Christi”, grającego muzykę o tematyce religijnej.

W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret „Agrafka”. Równocześnie śpiewał także w grupach: „Buda Folk” i „Unisono”.

Jest absolwentem: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii Ekonomicznej w Katowicach – menadżer kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu – zarządzanie zasobami ludzkimi (studia podyplomowe).

Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. / Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA /

W latach 1979 – 1982 był solistą Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowiacy”, a przez kolejne lata śpiewał w Zespole Folklorystycznym „Siemianowice”.

W kolejnych latach 1994 – 1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela”.

Mariusz Kalaga to nie tylko artysta estradowy, to również organizator oraz producent imprez i programów muzycznych m.in. „Chlebem i solą raz na ludowo”, „Z muzyką bliżej Europy” „Karnawałowy Koktajl Muzyczny”. Był wieloletnim organizatorem Międzynarodowego Pikniku Country w Dąbrowie Górniczej. W latach 2006-2010 był radnym Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. W kadencji 2010-2014 wybrano go Przewodniczącym Komisji Kultury Związku Miast Polskich.

Do dziś występuje jako solista oraz z towarzyszeniem swojego zespołu.

Artysta powtarza, że „muzyka jest dla niego wszystkim, pomaga wyrażać emocje, łączy ludzi, dotyka wszystkich aspektów jego życia oraz jest przekazem jego przeżyć i przemyśleń życiowych”.

Opracowano na podstawie informacji,

zawartych na https://kalaga.com.pl/