Małgorzata Biała i jej abstrakty

2SIERP

Małgorzata Biała i jej abstrakty

18.00 Galeria na Starym Rynku

Koła, okręgi, półokręgi, ale też postacie aniołów, barwy, kształty, metafizyka, tajemnica, symbolika chrześcijańska. To wszystko i jeszcze więcej można znaleźć, odkryć, albo po prostu wyczuć intuicyjnie w prezentowanych w Galerii obrazach Małgorzaty Białej. Wystawa pozwala dostrzec zainteresowanie artystki duchowością i geometrią, z jej prac można wyczytać fascynację kwestią Uniwersum i tematem doskonałości geometrii.

Małgorzata Biała jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu oraz pracowni profesorów Waldemara Świerzego, Lucjana Mianowskiego i Tadeusza Jackowskiego. Mieszka i pracującej w Pile. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej dotychczasowym znakiem rozpoznawczym były anioły, a ulubioną techniką malarską monotypia (technika graficzna pozwalająca na uzyskanie tylko jednej odbitki), choć zdarza się jej też tworzyć pastelami olejnymi i innymi narzędziami rysunkowymi jak pisaki, rapidografy czy piórko. Do swoich celów artystycznych wykorzystuje również grafikę komputerową.

Piątkowemu wernisażowi w Galerii na Starym Rynku towarzyszył występ Pauli Marinelli. Poewangelicki ujski kościółek wypełniły dźwięki gongów.