Mali artyści na ujskiej scenie

11MAJ

Mali artyści na ujskiej scenie

10.00 UDK

Młodzi artyści reprezentowali przedszkola z Ujścia, Piły, Osieka nad Notecią, Zelgniewa i Morzewa. W sumie przed mikrofonem stanęło w sobotę jedenaścioro wykonawców.

Repertuar był różnorodny. Salę wypełniły dźwięki wielu przebojów piosenki dziecięcej takich jak: „Co powie tata”, „Mała smutna królewna”, „Bursztynek”, „Motylem byłam”, „Pajacyk”, „Lisek łakomczuszek”, „Polka fasolka” itp. Celem imprezy było wyłonienie piątki małych wokalistów, którzy reprezentować będą powiat w eliminacjach rejonowych w Trzciance, zaplanowanych na 23 maja. Konkursowe jury w składzie:Anna Karmowska, Bartosz Wodarkiewicz i Piotr Pawlak zdecydowało, co następuje:

Na eliminacje rejonowe do Trzcianki zakwalifikowali się: Zuzanna Hryckiewicz i Zuzanna Pazio z Piły oraz Norbert Ostałowski, Lena Słabik i Julia Lewandowska z przedszkola w Osieku nad Notecią. Serdecznie gratulujemy.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale, wszystkie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Jeśli piątce naszych wspaniałych reprezentantów powiedzie się na eliminacjach w Trzciance, pojadą na finał wojewódzki, organizowany w Koziegłowach (gm. Czerwonak) 9 czerwca br. Trzymamy kciuki.