Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu

25KWIE

Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu

14.00 UDK

Kilkuset młodych tancerzy z trzech województw zaprezentowało swoje umiejętności na scenie Ujskiego Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, organizowanego w Ujściu już po raz dziewiętnasty.

Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu rokrocznie przyciąga do Ujskiego Domu Kultury setki tancerzy z różnych zakątków regionu. Nie inaczej było i tym razem. W czwartek, 25 kwietnia br. ujska scena wręcz pulsowała tańcem, ruchem i dobrą energią.

Na taneczny turniej do UDK zjechały reprezentacje z: Chodzieży – grupy Dinodance, Elite Maluszki, Tigery, Elite 1, Elite Juniorki; z Mirosławca- Mir-Star Kids, Mini-Star; z Tuczna- MAGIA, Perfect Energia; Drezdenka- Paradise. Paradise BIS, Paradise Mega; z Wysokiej- Bławatki. Gospodarzy czyli Ujście reprezentowały Słoneczka.

Dom Kultury wypełnił się gwarem młodzieży i muzycznymi rytmami. Stroje, makijaże sceniczne, uczesania, rozgrzewka. Liczył się najmniejszy szczegół, bo każdy chciał przecież wypaść jak najlepiej.

Na ujskiej scenie zaprezentowali się wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych, demonstrując taneczne układy z elementami baletu, a nawet akrobacji. Stroje sceniczne przykuwały wzrok kolorami i kształtami, a publiczność reagowała na występy niezwykle żywiołowo. Ale w końcu przyszedł czas na ocenę i trzeba było wśród tych fantastycznych występów wybrać najlepsze. Jury nie miało łatwego zadania.

Werdykt ostateczny zabrzmiał następująco:

W kategorii wiekowej 7-10 lat triumfował zespół Paradise Mega z Centrum Promocji Kultury Drezdenko. Druga pozycja przypadła w udziale grupie Bławatki z Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej, natomiast trzecia- zespołowi Elite Maluszki z Elite Dance Complex Chodzież.

W kategorii wiekowej 11-13 lat zwyciężyła grupa Paradise Bis z Drezdenka. Druga była Magia z Gminnego Ośrodka Kultury w Tucznie. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii przypadło natomiast zespołowi Tigery z Chodzieskiego Domu Kultury.

W kategorii wiekowej 14-16 lat miejsce pierwsze zajęła grupa Mini Star z Ośrodka Kultury w Mirosławcu, drugie- Elite Juniorki z Elite Dance Complex w Chodzieży, a trzecie- zespół Paradise z Drezdenka.

W przerwach między występami wystąpiła gwiazda tegorocznego Międzynarodowego Dnia Tańca, zespół Espacio Flamecno.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, laureaci uhonorowani zostali dodatkowo statuetkami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali wielkie pluszowe misie.

Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu zorganizował UDK. Imprezę wsparły: Powiat Pilski i Gmina Ujście.