O Kubie muzyku

13LIP

O Kubie muzyku

11.00 UDK
Uwaga dzieciaki! W sobotę w UDK odbędzie się spektakl lalkowy „O Kubie muzyku” w wykonaniu Teatru Pracownia Lalek z Chrustowa. Odwiedźcie nas koniecznie, będzie fajnie.
Scenariusz, reżyseria, muzyka, teksty piosenek: Marek Gawroński. Występują Aleksandra i Marek Gawrońscy.
Czas trwania – około 30 minut.
Bajka opowiada historię pewnego chłopca – grajka o imieniu Kuba, samotnie wędrującego przez świat. Pewnego dnia chłopiec trafia do królestwa, w którym grasuje straszliwy smok… .
To pełne emocji przedstawienie, ze wzruszającą fabułą oraz przepięknymi piosenkami śpiewanymi na żywo. To także tradycyjne, ręcznie wykonane lalki, przepiękne kostiumy i kolorowe dekoracje.
***
Teatr Pracownia Lalek to niezależny zespół teatralny, który działa od 2017 roku. Siedzibą teatru jest miejscowość Chrustowo pod Ujściem. Artyści są absolwentami Podyplomowego Studium Reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Mówią: – Pasjonujemy się teatrem formy, teatrem lalek i teatrem plastycznym. Naszym ulubionym rodzajem lalki jest bunraku („Leki na miłość”, „Freedom in my Mind”). W naszym repertuarze występują też lalki żyworękie („A słońce świeciło…”), muppet („Rogi, czyli dylematy Arlekina”) oraz lalki planszetowe („O Kubie muzyku”). Grane przez nas spektakle, kierowane i do dorosłych, i do dzieci, oparte są na autorskich scenariuszach i opatrzone barwną scenografią, niepowtarzalnymi, ręcznie robionymi lalkami i kostiumami.”