O szyciu życia na własną rękę

23KWIE

O szyciu życia na własną rękę

18.00 UDK

Widzów nie zabrakło. Wiele osób zdecydowało się obejrzeć w poświąteczny wtorek premierowy spektakl naszych rodzimych artystów. To spektakl z przesłaniem, dotykający drażliwych tematów typu godna praca, związki zawodowe i potrzeba sprawiedliwości. „Bez podszewki” pokazuje, jak trudno w kapitalizmie zachować człowieczeństwo i nie stać się ludzką maszyną.

Bohaterowie przedstawienia pracują w szwalni. Ich życie jest jak szorstki materiał bez podszewki. Jest zdominowane trudami dnia codziennego. Jak podaje reżyser spektaklu, Mateusz Ziemichód, zamysłem scenariusza był obraz ludzkiego zrywu, zerwanie kajdan, powiedzenie „nie” i szycie swojego życia na własną rękę.

Grupa teatralna „Teatr Polodowcowy” powstała w październiku 2018 roku przy Ujskim Domu Kultury. Zespół składa się z młodzieży gimnazjalnej, która bierze czynny udział również w innych wydarzeniach społeczno- kulturalnych.

Spektakl „Bez podszewki” wyreżyserował Mateusz Ziemichód. W sztuce wystąpili: Amelia Bill, Martyna Bill, Julia Lipińska, Bartosz Odor, Kinga Rejewska i Agnieszka Skrobek.