Pisarki na spotkaniu w Ujściu

23MAJ

Pisarki na spotkaniu w Ujściu

18.00 UDK

Karolina Głogowska jest dziennikarką. Była m. in. redaktorką serwisów Wirtualnej Polski. Katarzyna Troszczyńska przez wiele lat była związana z czasopismami typu „Pani”, “Twój Styl”, współpracowała z Wirtualną Polską. Obie pisarki spotkały się podczas pracy w Wirtualnej Polsce. Połączył je- jak mówią – podobny styl i podejście do różnych tematów.

Książka „Dwanaście życzeń” ukazała się pod koniec minionego roku, „Inna kobieta”- na początku bieżącego. Pierwsza to pozycja w stylu opowieści wigilijnej z rodzinnymi perypetiami. Bohaterki w przedświątecznym zgiełku stają w obliczu problemów, których dotychczas starały się nie zauważać, albo odsuwały je na bok. Co ciekawe, jedna z tych bohaterek mieszka w nieodległych Kaczorach. To pomysł Karoliny Głogowskiej, która niedawno zamieszkała w Pile, a zwiedzając rowerem okolice, zachwyciła się urokiem Kaczor.

Druga z książek, „Inna kobieta” to z kolei historia zdrady małżeńskiej z perspektywy żony i kochanki. Historia traktująca o miłości, życiu, ludzkich wyborach.

Jakkolwiek nieprawdopodobnie to zabrzmi, Karolina Głogowska i Katarzyna Troszczyńska napisały obie książki wspólnie, konsultując się ze sobą na bieżąco. W wypadku drugiej z książek podzieliły się po prostu rolami- jedna pisała z perspektywy żony, druga- kochanki.

Pisarki zapowiedziały, że w przyszłości planują pisać oddzielnie. Nie wykluczone, że jedna z ich bohaterek będzie mieszkanką Ujścia, bo – jak przyznały – miasteczko jest piękne.

Spotkanie poprowadziła Teresa Gajc-Zaleska z ujskiej biblioteki. Czas upłynął przyjemnie przy kawie i ciastkach, a na koniec były pytania i autografy. Dziękujemy za przemiłą wizytę.

Obie książki są do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Nadnoteckich Dni Literatury.