Rozśpiewane przedszkolaki

Rozśpiewane przedszkolaki

Konkursowe jury zgodnie z regulaminem wytypowało pięcioro dzieci do eliminacji rejonowych, zwyczajowo organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance.

Do występów na trzcianeckiej scenie zakwalifikowano Elizę z przedszkola w Osieku (piosenka „Motylem byłam”), Polę z przedszkola w Rzadkowie (piosenka „Przed śniadaniem”), Laurę z przedszkola w Śmiłowie (piosenka „Laleczka z saskiej porcelany”), Janka z przedszkola w Osieku (piosenka „Góry do góry”) oraz Jacka także z przedszkola w Osieku (piosenka „Pluszowe niedźwiadki”).

W minionym tygodniu w Trzciance miały miejsce eliminacje rejonowe, obejmujące powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski. Miło nam poinformować, że w „wielkiej piątce”, zakwalifikowanej do finału podczas trzcianeckich przesłuchań znalazło się dwoje dzieci z powiatu pilskiego- Eliza Olszewska i Jacek Garczyński (oboje z przedszkola w Osieku). Ponadto na koncert finałowy pojadą z naszego rejonu Liliana Bieńczyk, Lena Śliwińska i Antoni Suszek.

Finał konkursu nastąpi 4 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Trzymamy kciuki.