Spotkanie autorskie z powstaniem w tle

17LUTY

Spotkanie autorskie z powstaniem w tle

UDK

Tak było w piątek, 17 lutego na spotkaniu autorskim i promocji książki Kamila Sobika „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. Jak by tego było mało, w tle toczy się bliskie sercom wielu mieszkańców naszej gminy powstanie wielkopolskie.

Podczas spotkania autor opowiadał m.in. o tym, dlaczego za kanwę do swojej powieści wybrał powstanie wielkopolskie choć nie jest stąd. Przybliżył postać głównego bohatera, Krzysztofa Warteckiego, nakreślając jego losy, opowiadając o rozterkach, upadkach i wzlotach. Mówił o przesłaniu, jakie niesie z sobą ta książka.

Kamil Sobik urodził się w październiku 1991 roku w Oświęcimiu, wychował w Dankowicach, mieszka w Sosnowcu. Ma na swoim koncie dwie powieści: „Gary & Litin: Maroszek” oraz „W drodze do wolności”.

W ten piątkowy wieczór dał się poznać jako osoba sympatyczna i otwarta. Nawiązał ciekawy dialog z publicznością, wśród której nie brakowało potomków powstańców. Zapowiedział kolejną publikację, stanowiącą kontynuację historii, opisanej „W drodze do wolności”.

I podpisał książki…