Tancerze rywalizowali w Ujściu

27KWIE

Tancerze rywalizowali w Ujściu

14.00 UDK
Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu to już wieloletnia tradycja. Rokrocznie przyciąga do Ujskiego Domu Kultury setki tancerzy. Nie inaczej było i tym razem. W czwartek, 27 kwietnia br. na scenie UDK dało swój taneczny popis kilkuset młodych wykonawców.
Już od wczesnego popołudnia do UDK zaczęły zjeżdżać zespoły taneczne z różnych stron województwa i nie tylko. Przybyły reprezentacje: z Chodzieży – grupy: Elitki I, Elite 1, Elite Seniorki, Impresja, Mini Akcent, Akcent i Dynamik; z Mirosławca- Butterfly, The Golden Group; z Tuczna- MAGIA, z Trzcianki- Gimnastyka Artystyczna FLOW, Gimnastyka Artystyczna MDK; z Kruszewa- Kolorowe Serca; z Drezdenka- Paradise. Paradise BIS, Paradise Mega. Gospodarzy czyli Ujście reprezentowały Słoneczka.
Dom Kultury wypełnił się gwarem młodzieży i muzycznymi rytmami, a hol spontanicznie zamieniony zostały w salę prób, w której młodzi wykonawcy trenowali swe taneczne układy. Każdy chciał przecież wypaść jak najlepiej, bo występy były oceniane przez konkursowe jury. W tym roku w jurorskiej loży zasiedli: Katarzyna Adamczewska – Hardyk, Sylwia Grochal oraz Mariusz Kamiński.
Na scenie zaprezentowali się wykonawcy w trzech kategoriach wiekowych, demonstrując taneczne układy z elementami baletu i akrobacji włącznie. Stroje sceniczne przykuwały wzrok kolorami i kształtami, a publiczność reagowała na występy niezwykle żywiołowo. Ale niestety, przyszedł czas na ocenę, a wszyscy zwyciężyć przecież nie mogli.
Ostatecznie konkursowe jury zdecydowało, co następuje:
W kategorii wiekowej 7-10 lat triumfował zespół MAGIA z GOK Tuczno. Druga pozycja przypadła w udziale grupie Dynamik ze Studia Tańca i Ruchu RELAKS Chodzież, natomiast trzecia- zespołowi Elitki 1 ze Szkoły Tańca Elite Dance Complex Chodzież.
W kategorii wiekowej 11-13 lat zwyciężyła grupa Paradise Bis z Centrum Promocji Kultury Drezdenko. Druga była ekipa ze Szkoły Tańca Elite Dance Complex Chodzież- Elite 1. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii przypadło natomiast reprezentacji MDK Trzcianka- Gimnastyka Artystyczna MDK.
W kategorii wiekowej 14-16 lat miejsce pierwsze zajęła grupa Paradise z Centrum Promocji Kultury Drezdenko, drugie- Elite Seniorki ze Szkoły Tańca Elite Dance Complex Chodzież. a trzecie- zespół Akcent ze Studia Tańca i Ruchu RELAKS Chodzież
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, laureaci uhonorowani zostali dodatkowo statuetkami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali wielkie misie. Było mnóstwo radości, a nawet łzy wzruszenia.
Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu zorganizował UDK. Imprezę wsparły: Powiat Pilski i Gmina Ujście