Ujskie Smaki

16WRZE

Ujskie Smaki

13.00 UDK

   Ujski Dom Kultury wydał publikację okolicznościową pt. „Ujskie Smaki”, zawierającą informacje o historii i działalności wszystkich Kół Gospodyń z terenu gminy oraz prezentującą ich sztandarowe przepisy kulinarne. Książeczka swoimi treściami rozsławia Koła Gospodyń i ich bogatą tradycję nie tylko w środowisku lokalnym, ale i daleko poza granicami gminy Ujście. Miała swoją premierę na tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych w Byszkach.

Pomysł na wydawnictwo zrodził się podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego. „Ujskie Smaki” to wydana na kredowym papierze, pięknie ilustrowana książeczka zawierająca ważne informacje o Kołach Gospodyń gminy Ujście i przepisy na dania, będące znakiem rozpoznawczym danych Kół. Można tam znaleźć wiele „smacznych” inspiracji, jak chociażby przepis na żurek na zakwasie, roladę schabową z suszonymi śliwkami czy np. pierś z kaczki w sosie pomarańczowym.

„Ujskie Smaki” opatrzone zostały słowem wstępnym burmistrza Ujścia, Romana Wroteckiego:- Niech ta publikacja będzie podziękowaniem dla Pań z naszych Kół Gospodyń za ich trud i zaangażowanie. Za to, że tak pięknie pielęgnują tradycje naszych wsi i dbają, by wszystko, co najpiękniejsze zostało ocalone od zapomnienia i zachowane dla następnych pokoleń. – napisał burmistrz.