X Festiwal Pieśni Pasyjnej

17MAR

X Festiwal Pieśni Pasyjnej

15.30 Kościół pw. św. Mikołaja w Ujściu

„Pieta”, „Chrystusie”, „Laschia Chio Pianga”, „Per Crucem Tuam”, „Enosh”, „O grobie chwalebny”, „Ma Duc La Golgota”, „Klęknij przy krzyżu”, „Korony złotej nie miał On”, „Krzyżu mój krzyżu” i wiele innych, przepięknych pieśni wielkopostnych w wykonaniu chórów z północnej Wielkopolski zabrzmiało w niedzielę, 17 marca we wnętrzu kościoła parafialnego p. w. Św. Mikołaja w Ujściu. Było to wydarzenie nadzwyczajne, z udziałem Prymasa Polski, abp Wojciecha Polaka.

Ten niecodzienny koncert odbył się w ramach X Festiwalu Pieśni Pasyjnej, współorganizowanego przez Ujski Dom Kultury, Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile oraz Parafię p.w. Św. Mikołaja w Ujściu.

Niewątpliwie było to jedno z najciekawszych w regionie wydarzeń wielkopostnych. W idealnej do tego scenerii, we wnętrzu ujskiego kościoła p. w. Św Mikołaja zaprezentowali się ze swoim pasyjnym repertuarem następujący wykonawcy: Chór Tęcza z Zakrzewa, Chór Ballada z Debrzna, Chór Sonata z Okonka, Chór Gromada ze Starej Wiśniewki, Chór Milenium z Ujścia oraz Zespół Śpiewaczy Kasztelanki z Nowej Wsi Ujskiej. Występy były jednocześnie doskonałą muzyczna oprawą do nabożeństwa „Gorzkie żale” i Mszy świętej.

Na zakończenie festiwalu każdy chór otrzymał z rąk prezes Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile, Estery Serówki pamiątkowe statuetki.