Festyn kupiecki 2016

9 lipca na boisku sportowym w Ujściu odbył się coroczny Festyn Kupiecki. Gwiazdą tegorocznego festynu był zespół Bayer Full. Na scenie pojawiła się rownież formacja Mikesh oraz zespół biesiadny Duet Karo. Podczas festynu ogłoszono wyniki głosowania na Kupca Roku 2016 w gminie Ujście. Najwięcej głosów i I miejsce zdobył Bank Spółdzielczy w Chodzieży, II miejsce zajął Paweł Gładych, III miejsce Piotr Rożek – firma „Rożuś” . Przyznano też nagrody za najlepsze hasła uzasadniające głosowanie. W tym konkursie I miejsce zajęła Edyta Linka, drugie miejsce – Andrzej Nowak, a trzecie – Eleonora Walczak. Na najmłodszych czekał program rozrywkowy „Jaskiniowcy Jaba Daba Du”. Można było też wziąć udział w warsztatach tkactwa i druku na tkaninie metodami naturalnymi. Imprezę zakończył pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Flow Fireshow.
Na festynie nie zabrakło stoisk gastronimicznych handlowych i informacyjnych. Panie z Koła Gospodyń w Ujściu przygotowały rozmaite ciasta. Na stoisku powiatu pilskiego można było zapisać się na badania profilaktyczne. 
Imprezę wsparli: Powiat Pilski, PLASTWIL, Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych w Mirosławiu, ELMECH, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, JAR-MOT, Agnieszka Budzińska, kwiaciarnia Esy Floresy, Bar u Wojtusia, ROŻUŚ, Sklep na Starym Rynku, TERJER, Mini Market Netto.

no images were found