Olaf bawił i uczył

Ujski Dom Kultury oraz ujskie koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zaprosili dzieci na Mikołajki. W ramach wydarzenia odbył się spektakl teatru Krak Art „Świąteczna gorączka Olafa”. 

W roli głównej wystąpił oczywiście uroczy bałwanek Olaf z popularnej bajki „Kraina Lodu”. A było to tak: W Królestwie Arendelle zbliża się  Boże Narodzenie. Siostry Anna i Elza są z tego powodu bardzo szczęśliwe, nawet szczęśliwsze niż zwykle, bo po raz pierwszy od wielu lat będą mogły święta spędzić razem. Olaf, jak to Olaf, nie może doczekać się prezentów pod choinkę…Ale cóż to? Wielką radość związaną z świątecznymi przygotowaniami i oczekiwaniem na choinkę burzy niespodziewane zdarzenie-  przeziębienie Królowej. Nad królestwo na nowo nadciągają zamiecie śnieżne i trzaskające mrozy. W dodatku Anna dokona nieoczekiwanego odkrycia, że rodzina nie ma żadnych tradycji świątecznych. Tu do akcji wkracza Olaf…

Młodzi widzowie mieli okazję nie tylko poznać nowe przygody bałwanka, ale  też dowiedzieć się czegoś więcej o świętach. A wszystko w bajkowej scenerii, w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia.  

Spektakl „Świąteczna gorączka Olafa” wystawiony został 5 i 6 grudnia w Ujskim Domu Kultury oraz w świetlicach wiejskich w Nowej Wsi Ujskiej, Ługach Ujskich i  Mirosławiu. Z tego, co powiedział nam Gwiazdor, który przyglądał się dzieciom z ukrycia (przecież sprawdza, które są grzeczne, a które nie), spektakl wszystkim bardzo się podobał.