Szanty na Bindudze

27 maja w Ujściu odbyła się impreza pod nazwą „Szanty na Bindudze – Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki”. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji ściagnęło na ujską przystań tłumy mieszkańców z całej gminy i nie tylko. Imprezę ropzpoczęły występy przedszkolaków z Ujścia. Na scenie pojawili się również uczniowie szkół z terenu gminy Ujście. Z prawie godzinnym koncertem zaprezentował się złożony z utalentowanej, ujskiej młodzieży zespół rockowy K2 prowadzony przez Piotra Pawlaka z Ujskiego Domu Kultury. W szantowym (choć nie tylko) repertuarze zaprezentowała się wokalistka Martyna Michalak. Około godziny 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół MIETEK FOLK, który zabrał ujską publiczność w prawdziwą podróż po morzach i oceanach. Imprezę zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził DJ PATROL. Na pikniku nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci konkurencji sportowych przygotowanych przez nauczycieli ujskiej podstawówki. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy w wykonaniu pracownic Ujskiego Domu Kultury oraz „kącik malucha”. do późnych godzin wieczornych oblegany był dmuchany zamek, który, podobnie jak wata cukrowa, serwowana przez panie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej, w tym dniu był dla wszystkich dzieci darmowy. Wyjątkową atrakcją okazała się zabawa w pianie przygotowana przez ujskich strażaków. Specjalne konkursy z nagrodami czekały również na stoisku PRGOK. 
Podczas pikniku specjalnie przygotowane wolontariuszki zbierały pieniądze na rzecz ratowania zdrowia mieszkanki gminy Ujście – Ewy Getki. Warto wspomniec, że każdy, któ wrzucił datek do puszki, otrzymał serduszko z napisem „Dar serca dla Ewy”. 500 serduszek rozeszło się w oka mgnieniu. Sama pani Ewa również pojawiła się na pikniku. Podziękowała organizatorom zbiórki i uczestnikom pikniku za wsparcie. Warto wspomnieć, że każda złotówka wydana w tym dniu na potrawy przygotowane przez Krzysztofa Skrobka oraz panie z Koła Gospodyń w Ujściu trafiła do puszki Fundacji ZŁOTOWIANKA z przeznaczeniem na ratowanie zdrowia pani Ewy. Udało się zebrać 8171,06 zł oraz 20, 02 euro. 
Imprezę zorganizowali: Ujski Dom Kultury, Stowarzyszenie Miłosników Ziemi Ujskiej i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu. 
Organizację pikniku wsparli: władze Gminy Ujście, LGD Krajna nad Notecią, WPS Consolis, ujskie koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujściu, PiArt Patryk Piotrowski, Krzysztof Skrobek, Małgorzata Cichostępska, Piotr Repczyński, Janusz Chamarczuk, Mariusz Podgórski, Rafał Sieroń, Marcin Bienias, panie z komitetu rodzicielskiego Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej, panie z Koła Gospodyń w Ujściu i ujscy strażacy.