Aktualności

Październikowe premiery kinowe na ekranie UDK

UDK 

Przed nami kolejna odsłona Objazdowego Kina Ferment. Tym razem do obejrzenia będą takie filmy jak: „Boże Ciało”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Nie(znajomi), a dla dzieci „Angry Birds 2” i „Był sobie pies 2”. Seanse wyświetlone zostaną w dniach 25-27 października według rozkładu jak na plakacie.

Więcej

„Aero” czyli sztuka latania

16.00UDK 

Przed nami kolejny objazdowy festiwal teatralny dla najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Tym razem zapraszamy najmłodszych z opiekunami w sobotę, 2 listopada, oczywiście do UDK. Spektakl- godz. 16.00. warsztaty- godz. 17.00.

Więcej

Portrety wolności czyli święto fotografii w Ujściu

18.00Galeria na Starym Rynku 

30/100_PL. 30 lat Wolności – taki tytuł nosi wystawa fotografii Piotra Wójcika, której wernisaż odbył się w środę, 25 września w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

Więcej

Gala Operetkowa na scenie UDK

18.00UDK 

Znacie taki szlagier operetkowy „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady? Z pewnością. A „Usta milczą dusza śpiewa” albo „Brunetki, blondynki…”? Nie obce są wam pewnie także inne sceniczne hity „Ja się boję sama spać”, „Nie dokazuj miła nie dokazuj” czy Marsz Radecki.To wszystko i jeszcze więcej zabrzmiało w sobotę w UDK.

Więcej

Święto fotografii w Ujściu

18.00Galeria na Starym Rynku 

30/100_PL. 30 lat Wolności – taki tytuł nosi wystawa fotografii Piotra Wójcika, którą otworzymy w środę, 25 września w Galerii na Starym Rynku. Już dziś zapowiadana jest jako wydarzenie na skale krajową. Warto być. Zapraszamy.

Więcej

Polk i Szwedes na ujskiej scenie

19.00UDK 

Tego jeszcze w Ujściu nie było. Na scenie same sławy- Piotr Polk i Piotr Szwedes. Jeśli dodamy, że sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, to większej rekomendacji nie potrzeba.

Więcej

Narodowe czytanie z pieczęcią prezydenta RP

Galeria na Starym Rynku 

Tegoroczne Narodowe Czytanie wyglądało inaczej niż zwykle.

Więcej

Wieczna tajemnica w ujskiej galerii

Galeria na Starym Rynku 

Właściwie nie podejmowaliśmy jeszcze artysty, który wchodząc do naszej Galerii na Starym Rynku nie zachwyciłby się jej niepowtarzalnością. Tak było i tym razem.

Więcej

Rolnicze święto w Nowej Wsi Ujskiej

14.00Nowa Wieś Ujska 

– Życzę państwu, żeby kolejny rok był w miarę normalny, żeby padało ile trzeba i żeby słoneczka było ile trzeba. Żebyście nie musieli się martwić, co będzie dalej- powiedział burmistrz.

Więcej

Wieczna tajemnica

18.00Galeria na Starym Rynku 

Taki tytuł nosi wystawa poznańskiej malarki, Małgorzaty Rynarzewskiej. Wernisaż już wkrótce, 6 września o godz.18.00 w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

Więcej

Narodowe czytanie z pieczęcią prezydenta

17.00Plac przy Galerii na Starym Rynku 

Szykuje się wielka gratka nie tylko dla wytrwałych czytelników. Dość powiedzieć, że tegoroczne Narodowe Czytanie będzie inne niż wszystkie.

Więcej

Nasi na dorocznych prezentacjach artystycznych

RCK 

W piątek, 23 sierpnia seniorzy z całej północnej Wielkopolski spotkali się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile na prezentacji swojej twórczości – od rękodzieła po talenty muzyczno – wokalne. W tym zacnym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Ujścia.

Więcej