Aktualności

Święto fotografii w Ujściu

18.00Galeria na Starym Rynku 

30/100_PL. 30 lat Wolności – taki tytuł nosi wystawa fotografii Piotra Wójcika, którą otworzymy w środę, 25 września w Galerii na Starym Rynku. Już dziś zapowiadana jest jako wydarzenie na skale krajową. Warto być. Zapraszamy.

Więcej

Polk i Szwedes na ujskiej scenie

19.00UDK 

Tego jeszcze w Ujściu nie było. Na scenie same sławy- Piotr Polk i Piotr Szwedes. Jeśli dodamy, że sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, to większej rekomendacji nie potrzeba.

Więcej

Narodowe czytanie z pieczęcią prezydenta RP

Galeria na Starym Rynku 

Tegoroczne Narodowe Czytanie wyglądało inaczej niż zwykle.

Więcej

Wieczna tajemnica w ujskiej galerii

Galeria na Starym Rynku 

Właściwie nie podejmowaliśmy jeszcze artysty, który wchodząc do naszej Galerii na Starym Rynku nie zachwyciłby się jej niepowtarzalnością. Tak było i tym razem.

Więcej

Rolnicze święto w Nowej Wsi Ujskiej

14.00Nowa Wieś Ujska 

– Życzę państwu, żeby kolejny rok był w miarę normalny, żeby padało ile trzeba i żeby słoneczka było ile trzeba. Żebyście nie musieli się martwić, co będzie dalej- powiedział burmistrz.

Więcej

Wieczna tajemnica

18.00Galeria na Starym Rynku 

Taki tytuł nosi wystawa poznańskiej malarki, Małgorzaty Rynarzewskiej. Wernisaż już wkrótce, 6 września o godz.18.00 w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

Więcej

Narodowe czytanie z pieczęcią prezydenta

17.00Plac przy Galerii na Starym Rynku 

Szykuje się wielka gratka nie tylko dla wytrwałych czytelników. Dość powiedzieć, że tegoroczne Narodowe Czytanie będzie inne niż wszystkie.

Więcej

Nasi na dorocznych prezentacjach artystycznych

RCK 

W piątek, 23 sierpnia seniorzy z całej północnej Wielkopolski spotkali się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile na prezentacji swojej twórczości – od rękodzieła po talenty muzyczno – wokalne. W tym zacnym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji Ujścia.

Więcej

We wrześniu koncert operetkowy

18.00UDK 

Przetańczyć całą noc? Dlaczego nie. Ale zanim porwą was taneczne rytmy, przyjdźcie do UDK na fantastyczne wydarzenie o takim właśnie znamiennym tytule. Tym razem proponujemy wam koncert operetkowy bydgoskiego Zespołu Solistów ARTE CON BRIO. Zapraszamy do UDK w sobotę, 21 września na godz. 18.00. Bilety w cenie 30 zł wkrótce do nabycia w biurze UDK.

Więcej

Nowa Wieś Ujska stolicą dożynek

14.00Nowa Wieś Ujska 

Doroczne gminno-parafialne święto plonów tuż tuż. Odbędzie się w niedzielę, 1 września w Nowej Wsi Ujskiej, początek o godz. 14.00

Więcej

Wieczna tajemnica

18.00Galeria na Starym Rynku 

Taki tytuł nosi wystawa poznańskiej malarki, Małgorzaty Rynarzewskiej. Wernisaż już wkrótce, bo 6 września. Miejsce tradycyjne- Galeria na Starym Rynku w Ujściu.

Więcej

Małgorzata Biała i jej abstrakty

18.00Galeria na Starym Rynku 

W piątek w Galerii na Starym Rynku- poewangelickim kościółku w Ujściu miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa pilskiej artystki, Małgorzaty Białej. Wystawa nosi tytuł „Byty abstrakcyjne”. Można ją oglądać w soboty w godzinach 12.00-14.00 oraz od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu się w UDK (tel. 67 284 00 32)

Więcej