Aktualności

Świąteczna gorączka Olafa

16.00, 17.30ŚWIETLICE, UDK 

Ujski Dom Kultury wraz z ujskim kołem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zapraszają na mikołajkowy spektakl teatru Krak Art „Świąteczna gorączka Olafa”.

Więcej

Andrzejki z Karpowicz Family

19.00UDK 

Jeśli andrzejki, to tylko z Ujskim Domem Kultury. Zapraszamy w piątek, 29 listopada na biesiadę śląska z zespołem Karpowicz Family. Impreza rozpoczyna się o godzinie 19.00, bilety w cenie 30 zł. do nabycia w biurze UDK.

Więcej

Patriotyczne świętowanie

16. 30UJŚCIE 

Spotkajmy się w niedzielę, 10 listopada, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Organizatorzy- burmistrz Ujścia, Roman Wrotecki i proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu, ks. Robert Różański serdecznie zapraszają.

Więcej

„Aero” czyli opowieść o lataniu

16.00UDK 

W sobotę, 2 listopada 2019 r. w Ujskim Domu Kultury miała miejsce piąta już edycja objazdowego festiwalu teatralnego dla najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Tym razem było to przedstawienie „Aero”, przygotowane przez Odivo Theater ze Słowacji.

Więcej

W „Pół na pół” wszyscy poszli na całość…

19.00UDK 

Tak, to prawda. W „Pół na pół” wszyscy poszli na całość… Aktorzy, którzy pokazali cały swój profesjonalizm, grając na emocjach jak na instrumencie, bawiąc, śmiesząc, skłaniając do przemyśleń oraz widownia, która reagowała wspaniale, dając się poznać jako zawodowa publiczność teatralna. Krótko mówiąc uczta godna polecenia, a zdaniem wielu widzów- także powtórzenia.

Więcej

Październikowe premiery kinowe

UDK 

Przed nami kolejna odsłona Objazdowego Kina Ferment. Tym razem do obejrzenia będą takie filmy jak: „Boże Ciało”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Nie(znajomi), a dla dzieci „Angry Birds 2” i „Był sobie pies 2”. Seanse wyświetlone zostaną w dniach 25-27 października według rozkładu jak na plakacie.

Więcej

„Aero” czyli sztuka latania

16.00UDK 

Przed nami kolejny objazdowy festiwal teatralny dla najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Tym razem zapraszamy najmłodszych z opiekunami w sobotę, 2 listopada, oczywiście do UDK. Spektakl- godz. 16.00. warsztaty- godz. 17.00.

Więcej

Portrety wolności czyli święto fotografii w Ujściu

18.00Galeria na Starym Rynku 

30/100_PL. 30 lat Wolności – taki tytuł nosi wystawa fotografii Piotra Wójcika, której wernisaż odbył się w środę, 25 września w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.

Więcej

Gala Operetkowa na scenie UDK

18.00UDK 

Znacie taki szlagier operetkowy „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady? Z pewnością. A „Usta milczą dusza śpiewa” albo „Brunetki, blondynki…”? Nie obce są wam pewnie także inne sceniczne hity „Ja się boję sama spać”, „Nie dokazuj miła nie dokazuj” czy Marsz Radecki.To wszystko i jeszcze więcej zabrzmiało w sobotę w UDK.

Więcej

Święto fotografii w Ujściu

18.00Galeria na Starym Rynku 

30/100_PL. 30 lat Wolności – taki tytuł nosi wystawa fotografii Piotra Wójcika, którą otworzymy w środę, 25 września w Galerii na Starym Rynku. Już dziś zapowiadana jest jako wydarzenie na skale krajową. Warto być. Zapraszamy.

Więcej

Polk i Szwedes na ujskiej scenie

19.00UDK 

Tego jeszcze w Ujściu nie było. Na scenie same sławy- Piotr Polk i Piotr Szwedes. Jeśli dodamy, że sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, to większej rekomendacji nie potrzeba.

Więcej

Narodowe czytanie z pieczęcią prezydenta RP

Galeria na Starym Rynku 

Tegoroczne Narodowe Czytanie wyglądało inaczej niż zwykle.

Więcej