Aktualności

Już w niedzielę- Żabulka

18.00UDK 

W niedzielę, 31 marca zapraszamy wszystkich do UDK na ujską premierę spektaklu „Żabulka” Grupy Teatralnej „18+”.

Więcej

Muzyczne powitanie wiosny

18.00UDK 

Wiosna za pasem, więc trzeba ją godnie przyjąć. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na muzyczne powitanie wiosny…

Więcej

ŚWIROWISKO

18.00UDK 

W marcu jak w garncu. ale u nas, w UDK, żadna pogoda nie jest straszna. To nic, że wieje, to nic, że pada. Na ujskiej scenie zawsze jest pozytywnie i twórczo. W sobotę, 9 marca z okazji Dnia Kobiet było i zabawnie, i muzycznie. Wystąpił Teatr Hals z Gdyni z programem kabaretowym ‚Świrowisko”.

Więcej

Operetkowy popis w UDK

17.00UDK 

Scena Ujskiego Domu Kultury gościła już wielu wspaniałych artystów, ale wydarzenia tego rodzaju dawno nie widziała. Niedzielny koncert operetkowy artystów scen poznańskich ujska widownia zaliczyła do bardzo udanych, czego wyrazem był wspólny śpiew, bisowanie i kolejka po płyty.

Więcej

Dzień Kobiet na wesoło

18.00UDK 

Kochane Panie, szanowni Panowie, niedługo Dzień Kobiet. W tym roku będziemy świętować na wesoło. Ujski Dom Kultury zaprasza na program kabaretowo-muzyczny „Świrowisko” w wykonaniu Teatru Muzycznego Hals z Gdyni. Szykujcie się na dużo rozrywki, powodów do śmiechu nie zabraknie.

Więcej

Sto lat niepodległości w Mirosławiu

16.00MIROSŁAW 

Wielkie patriotyczne święto miało miejsce w minioną sobotę, 16 lutego w Mirosławiu. Sołectwo Mirosław, przy wsparciu współorganizatorów zaprosiło mieszkańców i gości na uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Wielkopolskę. Był to jeden z ostatnich akcentów celebrowania roku jubileuszowego na terenie gminy Ujście.

Więcej

Uczyli się programowania

9.00UDK 

Pod znakiem informatyki upłynęła sobota, 16 lutego w Ujskim Domu Kultury. Młodzi ludzie, uczniowie klas IV-VIII pod okiem fachowca z Piły, Dariusza Kacbana uczyli się programowania.

Więcej

Operetka w Ujściu

17.00UDK 

Tego się pewnie nie spodziewaliście. Właśnie zaprosiliśmy do Ujskiego Domu Kultury artystów scen poznańskich, którzy wystąpią na naszej scenie z… koncertem operetkowym. Niedziela, 24 lutego, godz. 17.00. UDK. Bilety w cenie 40 zł. do nabycia w biurze UDK.

Więcej

Zostań programistą

9.00-11.00UDK 

Ujski Dom Kultury i Pilska Szkoła Programowania zapraszają na warsztaty z programowania komputerowego BBC MICRO:BIT dla uczniów klas IV- VIII. Przyjdźcie koniecznie. Sobota, 16 luty, godz. 9.00-11.00. Ujski Dom Kultury.

Więcej

Ferie w lodowej krainie

 

Ujski Dom Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci pt.:„Lodowa Kraina”. Przedstawienie, przygotowane przez studio teatralne Krak-Art będzie wystawiony w drugim tygodniu ferii w Chrustowie, Nowej Wsi Ujskiej, Ujściu, Mirosławiu i Ługach Ujskich. Serdecznie zapraszamy.

Więcej

Orkiestra zagrała w Ujściu. Mamy nowy rekord!

 

Ujście zagrało z Orkiestrą aż miło. Podczas zbiórek i na licytacjach zebrano na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 347,21 zł (oraz drobną kwotę w walutach obcych). Zeszłoroczny rekord, który wynosił ponad 14 300 zł został pobity o około tysiąc złotych!

Więcej

Kolędowanie po ujsku

 

W świątecznej atmosferze spędziliśmy w Ujskim Domu Kultury piątkowy wieczór, 11 stycznia. Na naszej scenie gościli kolędnicy, a uczniowie miejscowej szkoły przedstawili jasełka. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego śpiewania kolęd.

Więcej