Aktualności

Ferie w lodowej krainie

 

Ujski Dom Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci pt.:„Lodowa Kraina”. Przedstawienie, przygotowane przez studio teatralne Krak-Art będzie wystawiony w drugim tygodniu ferii w Chrustowie, Nowej Wsi Ujskiej, Ujściu, Mirosławiu i Ługach Ujskich. Serdecznie zapraszamy.

Więcej

Orkiestra zagrała w Ujściu. Mamy nowy rekord!

 

Ujście zagrało z Orkiestrą aż miło. Podczas zbiórek i na licytacjach zebrano na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 347,21 zł (oraz drobną kwotę w walutach obcych). Zeszłoroczny rekord, który wynosił ponad 14 300 zł został pobity o około tysiąc złotych!

Więcej

Kolędowanie po ujsku

 

W świątecznej atmosferze spędziliśmy w Ujskim Domu Kultury piątkowy wieczór, 11 stycznia. Na naszej scenie gościli kolędnicy, a uczniowie miejscowej szkoły przedstawili jasełka. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego śpiewania kolęd.

Więcej

Ferie w Ujściu

UDK, SP 

Jak ferie, to tylko z Ujskim Domem Kultury i Szkołą Podstawową. W tym roku proponujemy wam sporo rozrywek różnego rodzaju i dla każdego.

Więcej

Ujskie kolędowanie

17.30UDK 

Ujski Dom Kultury zaprasza na tradycyjne ujskie kolędowanie. Impreza odbędzie się w piątek, 11 stycznia br. Początek- godz. 17.30. Wstęp wolny.

Więcej

Kornelka poruszyła serca…

16.00UDK 

W sobotę na scenie Ujskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl „Opowieść Wigilijna”. Było to przedstawienie charytatywne, z którego dochód przeznaczono na pomoc w leczeniu pięcioletniej Kornelki, cierpiącej na neuroblastomę, czyli jeden z najgroźniejszych nowotworów. Zebrano w sumie 1878,13 zł.

Więcej

Spektakl charytatywny dla Kornelki

16.00UDK 

Pomóżmy małej Kornelce wygrać ze śmiertelną chorobą. Już w sobotę, 29 grudnia o godz. 16.00 w Ujskim Domu Kultury odbędzie się spektakl charytatywny „Opowieść Wigilijna”. Przyjdźcie, obejrzyjcie sztukę, okażcie serce.

Więcej

Mikołajki w UDK

16.30UDK 

Ale będzie się działo. Wiersze, piosenki, przedstawienie, nagrody, film i … wiele innych niespodzianek.

Więcej

Mikołajkowe atrakcje tuż tuż

16.30UDK 

Dziecięcy Teatr Lalki i Aktora, który działa w Ujskim Domu Kultury od października br. (pod roboczą nazwą „Brzdąc”) przygotowuje przedstawienie pt. „Pranie”, inspirowane wierszami Jana Brzechwy. W spektaklu obok młodych aktorów wystąpią też członkinie zespołu tanecznego z UDK- „Słoneczka”. Obie grupy prowadzi instruktor, Jadwiga Nitek.

Więcej

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

16.30UDK  

Ujski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół z terenu gminy na Mikołajkowy Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy.
Termin – 6.12.2018, godz.16.30. Miejsce- sala widowiskowa Ujskiego Domu Kultury

Więcej

Jacek Kierok- Andrzejkowa biesiada śląska

18.00UDK 

Koncert w stylu śląskim proponuje w tym roku z okazji Andrzejek Ujski Dom Kultury. Na naszej scenie zaprezentuje się Jacek Kierok z zespołem ze swoimi śląskimi szlagierami.
Zapraszamy! Czwartek, 29 listopada, sala UDK, godz. 18.00. Bilety- 20 zł. No nabycia od 15. 11. w biurze UDK. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej

Tłumy mieszkańców gminy na jubileuszu odzyskania niepodległości

16.30UJŚCIE 

Tłumy mieszkańców gminy Ujście i gości wzięły udział w sobotnich obchodach 100. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Było uroczyście i z pompą. Niebo nad Ujściem rozświetliły fajerwerki.

Więcej