Aktualności

Podziękowanie za origami

13.00UDK 

Niedawno w Ujskim Domu Kultury miały miejsce warsztaty origami. A dziś spotkała nas sympatyczna niespodzianka…

Więcej

Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

18.00Galeria UDK 

W piątek, 12 października w Galerii na Starym Rynku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Grażyny Banaszkiewicz „Ludzie sztuki”. Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury zamieszczono portrety wybitnych twórców światowego formatu. Można je podziwiać do 31 października br.

Więcej

DZIECI I MŁODZIEŻ W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

10.00UDK 

W roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ujski Dom Kultury i Wiejski Dom Kultury w Kruszewie przygotowali konkursy tematyczne dla uczniów szkół z terenu gminy. W środę, 10 października dokonaliśmy uroczystego podsumowania. W sali UDK laureaci otrzymali z rąk burmistrza, Romana Wroteckiego wyróżnienia i nagrody.

Więcej

W świecie papierowych zwierzaków

17.00UDK 

To była niezwykła podróż przez świat papierowych cudów. Uczestnicy tej pięknej przygody mieli okazję nie tylko podpatrzeć mistrze, ale też własnoręcznie stworzyć papierowe zwierzątko, przedmiot czy zabawkę. A wszystko za sprawą warsztatów origami, które odbyły się w dniach 3 i 5 października w Ujskim Domu Kultury.

Więcej

Książka o powstańcach wielkopolskich z gminy Ujście

 

„Powstańcy Wielkopolscy 1918/1919 mieszkańcami gminy Ujście” – tak nazywa się okolicznościowa publikacja, wydana z okazji 100-lecia obchodów wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przez Ujski Dom Kultury. Książka aż do wyczerpania nakładu będzie do kupienia w Ujskim Domu Kultury.

Więcej

Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

18.00Galeria UDK 

Już niebawem, w Galerii na Starym Rynku odbędzie się wystawa fotografii Grażyny Banaszkiewicz „Ludzie sztuki”. Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury będzie można podziwiać wizerunki wybitnych twórców. Wernisaż już 12 października o godz. 18.00. Zapraszamy.

Więcej

Filmowe czwartki w UDK

19.00UDK 

Ujski Domu Kultury zaprasza do kina. To nasza nowa inicjatywa, którą proponujemy Państwu na jesienno-zimowe czwartkowe wieczory.

Więcej

Przyjdź na warsztaty origami

17.00UDK 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią” przy współpracy z Ujskim Domem Kultury zaprasza na warsztaty origami.

Więcej

Mała wielka podróż czyli balonem do gwiazd

16 00UDK 

Świadkami wspaniałego widowiska teatralnego byli najmłodsi i ich opiekunowie, którzy w sobotę, 22 września wzięli udział w spektaklu „Mała wielka podróż”. Przedstawienie zaprezentowano na scenie Ujskiego Domu Kultury w ramach ogólnopolskiego projektu „Sztuka szuka malucha”.

Więcej

Ujskie Smaki

13.00UDK 

UJŚCIE. Kulinarny przegląd Kół Gospodyń, funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Ujście.

Więcej

Byszki uczciły święto plonów

13.00Byszki 

W minioną niedzielę mieszkańcy gminy Ujście obchodzili w Byszkach gminno-parafialne święto plonów. – Praca rolnika nigdy nie była i nie będzie łatwa – powiedział podczas uroczystości burmistrz Ujścia, Roman Wrotecki.- Raz jest lepiej, raz gorzej, ale ta praca wymaga serca i to serce u was widać. Wszystkim bez wyjątku- mieszkańcom gminy, gościom, rolnikom i ich rodzinom: Szczęść Boże. Rolnikom życzę jeszcze jednej zasadniczej rzeczy: niech wreszcie spadnie deszcz. Ale nie dzisiaj, nie w dniu dożynek.

Więcej

Przedwiośnie przy fontannie

13:35 

W sobotę, 8 września na placu przy fontannie przed Galerią na Starym Rynku odbyło się wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Można było posłuchać albo samemu przeczytać wybrany fragment powieści.

Więcej