Aktualności

Jacek Kierok- Andrzejkowa biesiada śląska

18.00UDK 

Koncert w stylu śląskim proponuje w tym roku z okazji Andrzejek Ujski Dom Kultury. Na naszej scenie zaprezentuje się Jacek Kierok z zespołem ze swoimi śląskimi szlagierami.
Zapraszamy! Czwartek, 29 listopada, sala UDK, godz. 18.00. Bilety- 20 zł. No nabycia od 15. 11. w biurze UDK. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej

Tłumy mieszkańców gminy na jubileuszu odzyskania niepodległości

16.30UJŚCIE 

Tłumy mieszkańców gminy Ujście i gości wzięły udział w sobotnich obchodach 100. jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Było uroczyście i z pompą. Niebo nad Ujściem rozświetliły fajerwerki.

Więcej

Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości

16.30UJŚCIE 

Wielkie świętowanie tuż tuż. W sobotę, 10 listopada w Ujściu odbędą się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości- Stulecie Odrodzenia Polski 1918-2018.

Więcej

Fabularyzowany dokument historyczny w UDK

18.00UDK 

Zapraszamy na ujską premierę filmu o Powstaniu Wielkopolskim – Ujski Dom Kultury 9 listopada, godz. 18:00. WSTĘP WOLNY.

Więcej

Listopad z Woodym Allenem

19.00UDK 

W listopadzie przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę filmowych czwartków.

Więcej

Podziękowanie za origami

13.00UDK 

Niedawno w Ujskim Domu Kultury miały miejsce warsztaty origami. A dziś spotkała nas sympatyczna niespodzianka…

Więcej

Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

18.00Galeria UDK 

W piątek, 12 października w Galerii na Starym Rynku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Grażyny Banaszkiewicz „Ludzie sztuki”. Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury zamieszczono portrety wybitnych twórców światowego formatu. Można je podziwiać do 31 października br.

Więcej

DZIECI I MŁODZIEŻ W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ

10.00UDK 

W roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ujski Dom Kultury i Wiejski Dom Kultury w Kruszewie przygotowali konkursy tematyczne dla uczniów szkół z terenu gminy. W środę, 10 października dokonaliśmy uroczystego podsumowania. W sali UDK laureaci otrzymali z rąk burmistrza, Romana Wroteckiego wyróżnienia i nagrody.

Więcej

W świecie papierowych zwierzaków

17.00UDK 

To była niezwykła podróż przez świat papierowych cudów. Uczestnicy tej pięknej przygody mieli okazję nie tylko podpatrzeć mistrze, ale też własnoręcznie stworzyć papierowe zwierzątko, przedmiot czy zabawkę. A wszystko za sprawą warsztatów origami, które odbyły się w dniach 3 i 5 października w Ujskim Domu Kultury.

Więcej

Książka o powstańcach wielkopolskich z gminy Ujście

 

„Powstańcy Wielkopolscy 1918/1919 mieszkańcami gminy Ujście” – tak nazywa się okolicznościowa publikacja, wydana z okazji 100-lecia obchodów wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przez Ujski Dom Kultury. Książka aż do wyczerpania nakładu będzie do kupienia w Ujskim Domu Kultury.

Więcej

Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

18.00Galeria UDK 

Już niebawem, w Galerii na Starym Rynku odbędzie się wystawa fotografii Grażyny Banaszkiewicz „Ludzie sztuki”. Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury będzie można podziwiać wizerunki wybitnych twórców. Wernisaż już 12 października o godz. 18.00. Zapraszamy.

Więcej

Filmowe czwartki w UDK

19.00UDK 

Ujski Domu Kultury zaprasza do kina. To nasza nowa inicjatywa, którą proponujemy Państwu na jesienno-zimowe czwartkowe wieczory.

Więcej